20 september 2023 Miljoenennota: veel nadruk op preventie en regionale samenwerking
In de Miljoenennota en de Rijksbegroting die gisteren zijn gepresenteerd, staan voor wat betreft de zorg ‘betaalbaarheid’ en ‘toegankelijkheid’ centraal.
Betrek naast praktijkhoudend huisartsen ook huisartsen in loondienst en waarnemend huisartsen bij de regionale huisartsen- of eerstelijnsorganisatie. Dat is de boodschap die LHV, NHG en InEen (huisarts)bestuurders van regio-organisaties meegeven met de nieuwe Handreiking voor het vergroten van de betrokkenheid van alle huisartsen bij de regio-organisatie. Zij zijn voorstander van een volwaardig lidmaatschap en stemrecht voor alle huisartsen in de regio. De handreiking past in de ontwikkeling van Hechte Huisartsenzorg.
Het is belangrijk dat elke huisarts in elke regio kan terugvallen op een sterke regionale huisartsen- en/of eerstelijnsorganisatie voor ondersteuning, ontzorging, belangenbehartiging en informatie, aldus LHV, NHG en InEen. Met de handreiking willen zij dit stimuleren.
De handreiking geeft een overzicht van mogelijkheden om niet-praktijkhoudend huisartsen bij de regionale huisartsen- of eerstelijnsorganisatie te betrekken. Een suggestie is bijvoorbeeld het bewust betrekken van niet-praktijkhoudend huisartsen bij commissies of besturen en hen uitnodigen voor vergaderingen. Ook regionale afspraken over de mate van verbondenheid van niet-praktijkhoudend huisartsen bij de huisartsenorganisatie komen aan bod. Denk aan afspraken over de ANW-diensten.
Er is gebruikgemaakt van de ervaringen van diverse regio’s. Laat je inspireren door de praktijkvoorbeelden van regio’s die zijn uitgewerkt bij de handreiking.
LHV, NHG en InEen nodigen huisartsen en regionale huisartsenorganisaties uit om met de aanbevelingen uit de handreiking aan de slag te gaan en deze te bespreken in regionale overleggen.
In de Miljoenennota en de Rijksbegroting die gisteren zijn gepresenteerd, staan voor wat betreft de zorg ‘betaalbaarheid’ en ‘toegankelijkheid’ centraal.
Elke huisartsenpraktijk kan voortaan meer tijd voor de patiënt bekostigd krijgen. Iedere regionale huisartsenorganisatie speelt een voorbereidende en ondersteunende rol bij de invoering hiervan.
Op 3 april jl. presenteerde de Raad voor Volksgezondheid en Samenleving (RVS) het hoofdlijnenadvies ‘De basis op orde’, met daarin vier uitgangspunten voor toekomstgerichte eerstelijnszorg. Het RVS-advies sluit goed aan…
Ontvang updates en nieuws over de eerstelijnszorg.