Meer werkplezier door te beginnen met knelpunten in de praktijk
Meer Tijd Voor de Patiënt (MTVP) moet ervoor zorgen dat huisartsen meer tijd overhouden voor het goede gesprek met de patiënt.
Het personeelstekort in de huisartsenzorg neemt snel toe. Vooral doktersassistenten zijn steeds moeilijker te vinden. De regio Westland-Schieland-Delfland zet in op het interesseren en opleiden van werkzoekenden uit andere sectoren (zij-instromers). Daarbij maken zij gebruik van het Regionaal draaiboek zij-instromers, vertellen Sandra van Det, projectleider namens ZEL (Zorgorganisatie Eerste Lijn), en Anouschka Boers, kwartiermaker bij ROC Mondriaan School voor Gezondheidszorg Den Haag.
Het draaiboek beschrijft acht stappen om een succesvol zij-instroom project in de regio neer te zetten. “Allereerst hebben we de interesse bij de huisartsen gepeild”, vertelt Van Det. “We zijn niet begonnen met een enquête – zoals oorspronkelijk in het draaiboek stond – maar hebben een online informatieavond georganiseerd. Zo ontstond in dialoog een beter beeld van de wensen en verwachtingen. De huisartsen reageerden heel enthousiast.”
De hospitality-inslag heeft zeker meerwaarde voor de functie van doktersassistent
Vervolgens werd gestart met het werven van kandidaten. Van Det: “We hebben dat zo veel mogelijk in eigen regie gehouden en hen gevraagd om curriculum vitae en motivatie naar ZEL te sturen. Juist door de werving en selectie centraal vanuit ZEL te organiseren, ontzorgen we de praktijken. Er hebben ongeveer tachtig mensen gereageerd. Hun achtergronden zijn heel divers. Er zat een aantal verzorgenden IG tussen, maar ook een kapster, een zwemleraar, een medewerker van een kinderdagverblijf en medewerkers van een klantenservice. Je ziet dat ze allemaal een hospitality-inslag hebben. Dat heeft zeker meerwaarde voor de functie van doktersassistent.”
Nieuwsgierig naar het hele artikel? Lees het InEen Magazine.
Meer Tijd Voor de Patiënt (MTVP) moet ervoor zorgen dat huisartsen meer tijd overhouden voor het goede gesprek met de patiënt.
De druk op de acute zorg neemt steeds verder toe. Goede samenwerking tussen partijen binnen de acute zorg is essentieel om de zorg toegankelijk te houden.
Streven naar zoveel mogelijk veerkracht voor ouderen door samenwerking, verbinding en kennisdeling. Dat is het doel van het Netwerk Ouderen en Veerkracht Achterhoek (NOVA).