9 juni 2026 Lees nu InEen Magazine 2!
Er wordt volop gewerkt aan IZA- en AZWA-plannen. In het InEen magazine lees je diverse inspirerende voorbeelden.
Alle cao-partijen* hebben ingestemd met de nieuwe Cao Huisartsenzorg per 1 juli 2025. Werkgevers- en werknemerspartijen zijn blij dat de achterbannen zich in zeer grote mate kunnen vinden in de gemaakte afspraken, die eraan bijdragen dat de huisartsenzorg voor medewerkers een aantrekkelijke sector is om in te (blijven) werken.
Er ligt een aantrekkelijk arbeidsvoorwaardenpakket, waarmee de sector goed in lijn is met aanpalende cao’s. Met de afspraak dat werkgevers en werknemers werk maken van vitaliteit en gezond gedrag, sluit de cao bovendien aan bij de beweging naar gezondheid die ook in het Integraal Zorgakkoord (IZA) en Aanvullend Zorg- en Welzijnsakkoord (AZWA) wordt gemaakt.
Voor de overwerkvergoeding geldt dat deze ingaat per 1 oktober 2025, omdat dit meer voorbereiding vraagt. Er wordt nog gewerkt aan de definitieve cao-teksten. Zodra deze beschikbaar zijn, zullen deze geplaatst worden op de pagina over de cao.
* Werknemerspartijen NVDA, NVvPO, FNV Zorg & Welzijn en CNV en werkgeverspartijen LHV en InEen
Er wordt volop gewerkt aan IZA- en AZWA-plannen. In het InEen magazine lees je diverse inspirerende voorbeelden.
In deze aflevering van Geluid uit de zorg spreekt host Gerben Stolk met Stephan Hermsen (directeur Provico) over het opzetten van een mentaal gezondheidsnetwerk.
Hoe houden we de chronische ketenzorg in de toekomst toegankelijk, passend en van goede kwaliteit? LHV, NHG en InEen hebben een plan van aanpak opgesteld.