Verkennende gesprekken in Zaanstreek-Waterland en Amstelland
In beide regio's zijn de eerste resultaten positief, al zien de deelnemende partijen ook struikelblokken.
Hoe kunnen we de groep patiënten die veel gebruikmaakt van zorg beter helpen? Deze vraag staat centraal in Tilburg waar huisarts, gemeente, GGZ, ziekenhuis en wijkprofessionals intensiever zijn gaan samenwerken.
Huisarts Andi Salimi Gilani: “Bij elke patiënt kijken we op individuele basis wat de persoon meemaakt en wat de hulpvraag is. Geven we deze persoon dan ook de hulp die nodig is, of hebben we soms ook gesprekken die helemaal niet bij de huisarts thuishoren? Het gaat dus om de juiste hulp voor de juiste patiënt op het juiste moment. Daar draait het om.” Om mensen ook daadwerkelijk aan de juiste zorg te koppelen, gaat een schakelcoach in gesprek met de patiënt.
Benieuwd naar het praktijkvoorbeeld? Bekijk de video!
In beide regio's zijn de eerste resultaten positief, al zien de deelnemende partijen ook struikelblokken.
Hoe geef je als bestuurder van een regionale huisartsen- of eerstelijnsorganisatie richting aan digitalisering? René van Riel van Jeroen Bosch Huisartsen, over digitaal leiderschap.
Hoe krijgen regionale eerstelijnssamenwerkingsverbanden (RESV) vorm in de regio? En zorgen we dat de eerste lijn digitaal weerbaar blijft? Dit en meer in de nieuwste editie!