Meer werkplezier door te beginnen met knelpunten in de praktijk
Meer Tijd Voor de Patiënt (MTVP) moet ervoor zorgen dat huisartsen meer tijd overhouden voor het goede gesprek met de patiënt.
De Inspectie Gezondheidszorg en Jeugd (IGJ) heeft onderzocht hoe huisartsenspoedposten omgaan met informatiebeveiliging. Geconstateerd is dat 43 posten nog niet – volledig – voldoen aan de wettelijke norm voor informatiebeveiliging (de NEN 7510). Er is echter geen reden tot zorgen voor patiënten: hun gegevens worden veilig opgeslagen en gedeeld via informatiesystemen die gecertificeerd zijn voor informatieveiligheid. Ook medewerkers worden bewust gemaakt van het belang van veilig werken.
Uit het onderzoek van de IGJ blijkt dat huisartsenspoedposten zich bewust zijn van het belang van informatiebeveiliging en maatregelen nemen om risico’s te beperken. Om dat aantoonbaar te maken moeten de huisartsenspoedposten een onafhankelijke beoordeling laten doen. Daarbij wordt gecontroleerd of de interne werk- en organisatieprocessen voor informatiebeveiliging goed zijn beschreven en ingericht en dat hierbij de juiste maatregelen zijn getroffen. Een deel van de huisartsenspoedposten heeft deze verplichte onafhankelijke beoordeling nog niet of niet volledig laten uitvoeren.
Zoals de IGJ in haar nieuwsbericht aangeeft, hebben alle huisartsenspoedposten die niet voldeden inmiddels maatregelen genomen. Zij zullen de onafhankelijke beoordeling laten doen. De IGJ verwacht dan ook dat zij in 2026 allemaal volledig zullen voldoen aan de wettelijke norm voor informatiebeveiliging. InEen onderschrijft dat.
Meer Tijd Voor de Patiënt (MTVP) moet ervoor zorgen dat huisartsen meer tijd overhouden voor het goede gesprek met de patiënt.
De druk op de acute zorg neemt steeds verder toe. Goede samenwerking tussen partijen binnen de acute zorg is essentieel om de zorg toegankelijk te houden.
Streven naar zoveel mogelijk veerkracht voor ouderen door samenwerking, verbinding en kennisdeling. Dat is het doel van het Netwerk Ouderen en Veerkracht Achterhoek (NOVA).