Meer werkplezier door te beginnen met knelpunten in de praktijk
Meer Tijd Voor de Patiënt (MTVP) moet ervoor zorgen dat huisartsen meer tijd overhouden voor het goede gesprek met de patiënt.
Op 19 september heeft bestuurslid Paulus Lips namens InEen de Green Deal Duurzame Zorg ondertekend. Hiermee laat de organisatie zien zich de komende jaren in te zetten voor zorg met minimale CO2-uitstoot, met minimale impact op de leefomgeving en met aandacht voor efficiënt en zuinig gebruik van grondstoffen. Het ondertekenen van de Green Deal Duurzame Zorg gebeurde op eerste Dag van de Duurzame Zorg.
Paulus Lips: “Voor InEen is het vanzelfsprekend dat de gezondheidszorg een voortrekkersrol speelt in de transitie naar een duurzamere samenleving. De Green Deal is voor ons dan ook een kapstok voor het ontwikkelen van nieuw beleid. We ondersteunen onze leden concreet met trainingen, (netwerk)bijeenkomsten en praktische handreikingen om duurzaamheid in hun dagelijkse praktijk te integreren. Daarnaast bereiden we hen voor op de impact van de toenemende aandacht voor de duurzaamheidsrapportage (CSRD).”
Het ondertekenen van de Green Deal Duurzame Zorg gebeurde aan het eind van de bijeenkomst Duurzame Zorg die InEen heeft georganiseerd. Tijdens de bijeenkomst waren er inspirerende voorbeelden van duurzame zorg van huisartsenposten De Limes en RHOGO.
Ook gaf Hayke Veldman, bestuurlijk aanjager van de Green Deal Duurzame Zorg, een korte presentatie waarin hij het belang van het verduurzamen van de zorg nogmaals benadrukte: “Ik ben blij dat InEen vandaag de Green Deal heeft ondertekend. Als brancheorganisatie voor de eerstelijnszorg kunnen zij een belangrijke rol spelen in de transitie naar toekomstbestendige duurzame zorg. Denk bijvoorbeeld aan het delen van kennis over verduurzaming. Er is nu al veel informatie beschikbaar en in de komende jaren wordt binnen Green Deal ook veel nieuwe kennis ontwikkeld, maar die kennis moet de eerstelijnszorg wel bereiken. Hier kan InEen een bijdrage aan leveren.”


Meer Tijd Voor de Patiënt (MTVP) moet ervoor zorgen dat huisartsen meer tijd overhouden voor het goede gesprek met de patiënt.
De druk op de acute zorg neemt steeds verder toe. Goede samenwerking tussen partijen binnen de acute zorg is essentieel om de zorg toegankelijk te houden.
Streven naar zoveel mogelijk veerkracht voor ouderen door samenwerking, verbinding en kennisdeling. Dat is het doel van het Netwerk Ouderen en Veerkracht Achterhoek (NOVA).